A A A

Rejestracja telefoniczna: 81 524 34 06; 81 452 00 00

 

Gastroskopia jest badaniem endoskopowym pozwalającym na dokładną ocenę górnego odcinka przewodu pokarmowego: przełyku, żołądka i   dwunastnicy za pomocą giętkiego aparatu wprowadzonego przez jamę ustną. Przed wykonaniem gastroskopii pacjenci mają gardło znieczulane specjalnym preparatem, który powstrzymuje odruch wymiotny.

W Top Medical gastroskopię można wykonać w znieczuleniu dożylnym, które polega na wprowadzeniu pacjenta w stan nieświadomości, ale nie jest to tzw. narkoza.

Gastroskopia jest badaniem krótkotrwałym, trwającym około 5-10 minut, mało obciążającym
i bezpiecznym. Do badania wymagane jest przygotowanie pacjenta. (więcej o przygotowaniu w zakładce Dla pacjenta)

Gastroskopia  może być badaniem diagnostycznym, jak również terapeutycznym podczas którego dokonuje się tamowania krwawień, usuwania polipów, poszerzania powstałych zwężeń, usuwania ciał obcych.

Wykonanie gastroskopii diagnostycznej zleca się w przypadku podejrzenia choroby wrzodowej żołądka  lub dwunastnicy, występowania bólów brzucha, odbijania, wzdęcia, zgagi, a także podejrzenia choroby nowotworowej. Badanie pomaga w ustaleniu przyczyn dysfagii czyli trudności w połykaniu, krwawienia
z przewodu pokarmowego.

Gastroskopia jest pomocna przy podejrzeniu istnienia uszkodzeń polekowych błony śluzowej górnego odcinka przewodu pokarmowego u chorych długotrwale stosujących niesteroidowe leki przeciwzapalne, wykorzystywana jest również jako badanie przesiewowe lub kontrolne u chorych ze zwiększonym ryzykiem rozwoju nowotworu (osoby z długoletnią chorobą refluksową przełyku, z przełykiem Barretta, z niedokrwistością złośliwą w przebiegu zanikowego zapalenia błony śluzowej żołądka, po przebytej resekcji żołądka).

 

W Top Medical gastroskopię wykonują:


lek. med. Roman Ciechanek
lek. med. Krzysztof Flis
lek. med. Marcin Kubiak
lek. med. Maciej Luterek
lek. med. Sławomir Miącz
dr n. med. Jacek Piłat
dr n. med. Witold Zgodziński,
lek. med. Artur Zakościelny

 

Miejsce wykonywania: Top Medical, ul. Zana 29 Lublin.

 


gastroskopia Lublin, gastroskopia NFZ Lublin. Rejestracja telefoniczna 81 524 34 06; 81 452 00 00